Opublikowano: 31 lipca 2019

Zasłużona Emerytura dla Pani Aleksandry.


Zasłużona Emerytura dla Pani Aleksandry.

W dniu 25 lipca br. władze samorządowe, pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu, zaproszeni goście, oficjalnie pożegnali Panią Aleksandrę Ślotała, wieloletnią Dyrektor ww. placówki, która od 31 lipca przeszła na zasłużoną emeryturę.

Podczas czwartkowego spotkania nie było końca życzeń, wspomnień i łez. Pani Aleksandra Ślotała z pomocą społeczną związana była ponad 30 lat, w tym 29 lat jako kierownik a następnie Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu. To właśnie Pani Ola organizowała pomoc społeczną w latach 80’ i 90’ na terenie gminy Krzywiń. Skrupulatnie i dokładnie wdrażała nowe zadania z zakresu pomocy społecznej, w tym świadczeń, które w wyniku licznych zmian prawnych wchodziły w życie. Zorganizowała i przeprowadziła organizację pracy ośrodka w nowej siedzibie MGOPS przy ul. Gen. Chłapowskiego 28, w tym koordynowała i zarządzała nowopowstałym Środowiskowym Domem Samopomocy w Krzywiniu. W 2017 roku jednostka MGOPS zmieniła siedzibę po raz kolejny, tym razem wprowadziła się pod adres przy ul. Gen. Chłapowskiego 34 do nowopowstałego Centrum Usług Społecznych w Krzywiniu, zajmując większą i przestronniejszą powierzchnią. Dzięki współpracy z Panią Aleksandrą powstał nowoczesny obiekt, który zapewnił wszystkim interesantom pomocy społecznej intymność a pracownikom lepsze warunki do pracy. W ostatnich miesiącach urzędowania za staraniem Pani Dyrektor powstało nowoczesne archiwum w piwnicach Centrum.

Praca socjalna to jeden z najtrudniejszych, ale niezbędnych fragmentów naszego życia społeczno-gospodarczego. Zmieniają się czasy, zmieniają się potrzeby mieszkańców oraz ich oczekiwania. Na wszystkie problemy i potrzeby Pani Aleksandra potrafiła spokojnie, merytorycznie i profesjonalnie zareagować w każdym momencie.

Pani Aleksandrze udało się zbudować wspaniały, solidny i dobrze zorganizowany zespół pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywiniu, którzy z oddaniem i fachowością świadczą usługi z zakresu pomocy i opieki społecznej.

Pani Olu Dziękujemy! Na kolejne lata życia, w tym spokojnej i zasłużonej emerytury, życzmy Pani dużo zdrowia, pogody ducha, wspaniałych chwil z rodziną, wnukami i przyjaciółmi. Niech czas emerytury będzie dla Pani odpoczynkiem i nagrodą za dobrze wykonaną pracę w obszarze pomocy społecznej na terenie Gminy Krzywiń.

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń Pana Jacka Nowaka, Pracowników UMiG Krzywiń, lokalnych samorządowców.

Z poważaniem

Sekretarz Miasta i Gminy Krzywiń

(-)Bartosz Kobus