Inwestycje
Opublikowano: 30 maja 2022

Noclegi w Łagowie


Schronisko Młodzieżowe w Łagowie

Schronisko Młodzieżowe w Łagowie położone jest w spokojnej, małej wiosce w gminie Krzywiń. Z ogrodu schroniska roztaczają się urzekające każdego turystę krajobrazy. W najbliższej okolicy znajduje się jezioro oraz lasy, które stanowią miejsca pieszych lub rowerowych wycieczek.

Wieś od XIII w. należała do zakonu benedyktynów w Lubiniu. W 1303 r. część wsi klasztor otrzymał jako dar, część kupił. W posiadaniu klasztoru Łagowo pozostało do 1797 r.

Prowadzone tutaj badania archeologiczne pozwoliły odkryć we wsi m.in. osadnictwo z kultury łużyckiej (1400 - 400 lat p.n.e.),  oraz grodzisko o  średnicy ok. 120 m i wysokości 2 m znajdujące  się na półwyspie pobliskiego jeziora. Trafiono tu na cmentarzysko z I w.p. Chr. oraz na osadnictwo wczesnośredniowieczne. W centralnym punkcie Łagowa stoi kapliczka z 1 poł. XIX w. z drewnianą rzeźbą Św. Rodziny. Na południe od zabudowań stoi wiatrak - koźlak z 1819 r. 

Schronisko oferuje pokoje:

  • 1pokój 12 – osobowy z łóżkami piętrowymi   
  • 1pokój 8 – osobowy z łóżkami piętrowymi     
  • 1pokój 4 – osobowy z łóżkami piętrowymi     
  • 1pokój 5 – osobowy z tapczanami
  • 1pokój 2 – osobowy z tapczanami

Dodatkowo do dyspozycji oferujemy:

kuchnię samoobsługową, łazienki z prysznicami oraz świetlicę, która może pełnić funkcję jadalni. W okresie letnim do dyspozycji gości jest ogród z wyznaczonym miejscem na ognisko. 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łagowie
64-010 Krzywiń, Łagowo 56
Tel.  65 5177 314

Dyrektor ZSiPO w Bieżyniu
mgr Agnieszka Filipowicz

,,Gmina Krzywiń. Gmina z dobrym widokiem. Na wakacje również. Zapraszam do Nas!”

Jacek Nowak
Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń