Inwestycje
Opublikowano: 09 lutego 2022

Rusza autobusowa komunikacja publiczna na terenie Gminy Krzywiń


Rusza autobusowa komunikacja publiczna na terenie Gminy Krzywiń

Szanowni mieszkańcy,

Już 15 lutego 2022 w Gminie Krzywiń rusza autobusowa komunikacja publiczna. 12 linii autobusowych skomunikuje całą gminę i umożliwi sprawne i bezpieczne poruszanie się po jej terenie co przyniesie nową jakość w komunikacji zbiorowej.

Komunikacja będzie bezpłatna dla dzieci uczęszczających do przedszkola i szkoły podstawowej. Podczas kursów porannych i popołudniowych zapewniona będzie opieka dla dzieci korzystających z przejazdu.

Możliwa jest także refundacja kosztów przejazdu uczniów szkół ponadpodstawowych po złożeniu wniosku do Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń po każdym zakończonym miesiącu przejazdów (wniosek do pobrania w załącznikach).

Komunikacja kursować będzie w dni nauki szkolnej.

Bilety do zakupu u kierowcy - Cennik w załącznikach.

 

,,Wykluczenie komunikacyjne to obecny problem wielu małych miejscowości na mapie Polski. Dziś samorząd gminy Krzywiń wychodzi naprzeciw potrzebom – wielokrotnie zgłaszanym na zebraniach, spotkaniach - uczniów, dorosłych i seniorów, oferując komunikację publiczną, która od 15 lutego 2022 roku rozpoczyna działanie na terenie gminy Krzywiń. Zwiększamy ilość kursów szkolnych, umożliwiamy młodzieży ze szkół ponadpodstawowych swobodne korzystanie z nowo powstałych linii autobusowych. W przypadku młodzieży szkół ponadpodstawowych refundujemy koszty przejazdu na podstawie złożonego wniosku. Życzę dobrych wrażeń z podróży.”

 

Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń

Jacek Nowak