Opublikowano: 05 listopada 2020

Pracujemy w systemie hybrydowym


Pracujemy w systemie hybrydowym

Jak pracuje UMiG Krzywiń od 3 listopada br.? Odpowiedź: Pracujemy dla Was w systemie hybrydowym.


Szanowni Państwo,
30 października 2020 roku, Prezes Rady Ministrów poinformował, że od 3 listopada urzędy administracji publicznej, w tym samorządowe przechodzą na pracę zdalną… Zaskoczeni, ale przygotowani.
Jak to wygląda w przypadku pracy Urzędu Miasta i Gminy w Krzywiniu?


W tym miejscu pragnę poinformować, że z uwagi na zachowanie ciągłości pracy naszego urzędu- zapobiegawczo, prewencyjnie, ochronnie np. przed poddaniem kwarantannie wszystkich pracowników Urzędu – od dwóch tygodni pracujemy w systemie hybrydowym.
Na czym to polega?
Po pierwsze nasz Urząd jest cały czas otwarty. Podobnie jak to było w okresie od marca (wybuch epidemii) do czerwca br., realizujemy wszystkie usługi publiczne i społeczne (również nasze jednostki np. MGOPS). Jednakże, z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną zachęcamy Państwa do załatwiania spraw drogą elektroniczną np. przez ePUAP lub do kontaktu telefonicznego, e-mail.


Jeżeli klient zdecyduje się na bezpośrednią wizytę w Urzędzie, zobowiązany jest do:
• Powinien być umówiony na wizytę z pracownikiem (wykaz numerów telefonów znajduje się na stronie www.krzywin.pl);
• Mieć założoną maseczkę na terenie urzędu;
• Obowiązkowo dokonać dezynfekcji rąk przed i po wyjściu z budynku urzędu;
Interesant/Klient oczekuje na pracownika Urzędu w holu;
• Korespondencję prosimy o przesyłanie pocztą lub pozostawić w specjalnie oznaczonej urnie w holu Urzędu;
• Możliwość wejścia do Urzędu przy ul. Rynek 1 jedynie drzwiami frontowymi (również od strony USC);

Urzędnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W poszczególnych pomieszczeniach biurowych pracują stacjonarnie max. 1 osoba. Druga grupa pracuje zdalnie w domach. Jest to możliwe dzięki przeprowadzonej informatyzacji naszego urzędu, której dokonaliśmy przez ostatnie lata – ponad 90% pracowników pracuje na komputerach przenośnych (laptopach). Podołaliśmy zadaniu, które zaskoczyło wiele urzędów w ostatnich dniach.

Bieżący kontakt z urzędnikami pracującymi zdalnie w domach, monitorowanie realizacji zadań, stały kontakt telefoniczny pozwala zachować ,,normalne” i bezkonfliktowe funkcjonowanie, a to przekłada się na nadawanie biegu i załatwianie terminowe spraw.
Wdrożony system sprawdza się. Wierzę, że uda nam się wygrać walkę z epidemią koronawirusa. Dziś wszyscy musimy uważać, dbać o siebie ale również troszczyć się o innych. Wprowadzenie systemu pracy hybrydowej (na tą chwilę do 4 grudnia br.) to troska o zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających urząd jak i pracowników, którzy tworzą trzon administracji publicznej w Polsce (jesteśmy najbliżej mieszkańców i ludzkich codziennych spraw).

W przypadku wystąpienia problemów w załatwieniu sprawy urzędowej lub problemy z skontaktowaniem się z danym urzędnikiem, prosimy o niezwłoczne poinformowanie o tym Sekretarza Miasta i Gminy Krzywiń Bartosza Kobusa – tel. kom. 603 521 943, e-mail: bartosz.kobus@krzywin.pl. Podaję również swoje dane kontaktowe – tel. kom. 603 159 997, e-mail:
jacek.nowak@krzywin.pl.


Dużo sił i zdrowia dla Was!


Z wyrazami szacunku,
Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń
Jacek Nowak