Inwestycje
Opublikowano: 28 września 2021

Spis powszechny na finiszu!


Spis powszechny na finiszu!

Tylko do czwartku, 30 września można wypełnić ankietę w Narodowym Spisie Powszechnym. Osoby, które odmówią udziału w badaniu mogą zapłacić nawet 5 tys. grzywny. Przypominamy, jak się spisać.

Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca Polski, w tym także dla cudzoziemców. Ankietę najłatwiej wypełnić przez internet. Można to zrobić na stronie spis.gov.pl, gdzie znajdziemy aplikację, która przeprowadzi respondenta przez cały formularz.

Spisać się można także za pośrednictwem infolinii: 22 279 99 99 czynnej codziennie, w godz. 8-20. Kontakt tą drogą może zainicjować również rachmistrz. Telefonu należy spodziewać się wyłącznie z dwóch numerów -  22 279 99 99 oraz 22 828 88 88.

Każdego, kto się jeszcze nie spisał, może odwiedzić w domu rachmistrz. Udział w badaniu jest obowiązkowy. Brak kontaktu ze strony rachmistrza nie jest usprawiedliwieniem i nie zwalnia nas z obowiązku wypełnienia ankiety. 

Na terenie gminy Krzywiń można się spisać także stacjonarnie, z pomocą rachmistrza.

W dalszym ciągu działa punkt spisowy w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Krzywiniu (pokój nr 1 i nr 8) w godzinach pracy Urzędu.  

Dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego pozwolą lepiej planować m.in. wydatki na inwestycje w oświacie, transporcie, kulturze czy ochronie zdrowia. Od tych informacji zależy także wysokość dotacji z funduszy unijnych. 

Spisz się już dziś!