Inwestycje
Opublikowano: 28 maja 2021

Prawie 22 tys. szczepień przeciw COVID-19!


Prawie 22 tys. szczepień przeciw COVID-19!

Osób w pełni zaszczepionych zgodnie z opublikowanymi danymi jest 5 514. Jest to tylko statystyka, byłoby tak, gdyby w Powiecie Kościańskim szczepili się tylko mieszkańcy powiatu, a zaszczepione zostały także osoby, które nie są jego mieszkańcami. Z kolei mieszkańcy naszego powiatu szczepili się poza nim, dlatego trudno oszacować jaka część populacji naszego powiatu została rzeczywiście zaszczepiona.

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościanie działają dwa punkty szczepień. Do tej pory wykonano w nich 8191 szczepień. Na czerwiec zaplanowanych jest ponad 5 000 szczepień. Terminy czerwcowe są zajęte. – Zachęcam mieszkańców powiatu kościańskiego do zgłaszania się do szczepień na lipiec. Obecnie posiadamy bardzo dużo wolnych terminów na ten okres. W pierwszym miesiącu wakacji planujemy wykonać ponad 4 000 szczepień. Od poniedziałku na szczepienia mogą się również rejestrować osoby 16 i 17-letnie. Mamy nadzieję, że to, że spada liczba zachorowań na covid nie wpłynie na zmniejszone zainteresowanie szczepieniami – podkreśla Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie. 

Rejestracja telefoniczna w kościańskim SP ZOZ działa każdego dnia, także w sobotę i niedzielę w godzinach od 8:00 do 14:00. Numer telefonu: 65 525 04 48. Na szczepienie można się także zapisać za pomocą strony pacjent.gov.pl.