Inwestycje
Opublikowano: 26 listopada 2021

Lawendowa Literatura


Lawendowa Literatura

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń trwają warsztaty rękodzieła dla dorosłych, realizowane w ramach projektu czytelniczego „Lawendowa literatura”. Od października 2021 r. dwadzieścia pań zapoznaje się z ciekawymi pozycjami literatury pięknej z tagiem lawendy, które w interesujący sposób przybliża pani Bernadeta Makałowska, specjalistka od beletrystyki. Następnie uczestniczki spędzają kreatywnie czas na rozwijaniu swoich zdolności manualnych. Pod kierownictwem pani Kingi Leonarczyk z Lawendowej Manufaktury, wyczarowywane są prawdziwe cudeńka.

Panie opanowały już sztukę wyrabiania i szkliwienia wyrobów
z gliny. Wyplatane były także wianki z lawendy i pachnących ziół oraz szyte wdzięczne lalki ziarnuszki, zwane tutaj lawenduszkami, wypełnione ryżem, grochem i lawendą. Na ostatnich zajęciach uczestniczki warsztatów zajmą się nauką techniki decoupage.

Panie mogą zabrać swoje piękne prace, aby pochwalić się nimi w domu, a na warsztatach obcują z dobrą literaturę i wspólnie pracując, tworzą wspaniałą atmosferę.

Jednocześnie zapraszamy na cykl warsztatów online, gdzie opowiadamy o nowościach wydawniczych i książkach z tagiem lawendy.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.