Inwestycje
Opublikowano: 25 lipca 2022

Krzywińska Biblioteka na miarę XXI wieku


Krzywińska Biblioteka na miarę XXI wieku

Wytrwałość i usilne starania zostały docenione i wreszcie doczekamy się Biblioteki na miarę XXI wieku"

W piątek podpisaliśmy umowę na realizację zadania "Przebudowa siedziby głównej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń". Na 47 bibliotek krzywińska biblioteka uzyskała 22 miejsce. 

 

Głównym celem jest podniesienie standardów Biblioteki poprzez dostosowanie do oczekiwań szybko zmieniającej się rzeczywistości, dostepności oraz wyzwaniom technologicznym. 

 

Remot zostanie przeprowadzony w latach 2022-2024. Prace przewidują dostosowanie budynku do potrzeb mieszkańców ze szczególnymi potrzebami. Zostanie zmodernizowana wypożyczalnia ze stanowiskami komputerowymi, stworzona: czytelnia prasykącik dziecięcy, sala wielofunkcyjna i kino dla 48 osób. 

Sale tematyczne do tańca, gimnstyki, jogi, zajęć teatralnych, prób orkiestry, warsztatów plastycznych dadzą ogromne możliwości rozwoju pasji mieszkańców gminy. Jednocześnie budynek przejdzie gruntowny lifting, bowiem nie będzie to wyłącznie kosmetyka: termomodernizacja, ocieplenie budynku, instalacja fotowoltaiczna, wymiana okien, drzwi, pokrycia dachowego, instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej sprawi, że z przyjemnością będzie można korzystać z osiągnięć nauki w sposób innowacyjny, przyjemny i komfortowy. 

 

Dofinansowanie pochodzi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.