Inwestycje
Opublikowano: 16 czerwca 2015

Konkurs matematyczny „Fachowiec”


Ideą konkursu jest promowanie matematycznych umiejętności uczniów zasadniczych szkół zawodowych, zwłaszcza tych umiejętności, które umożliwiają podejmowanie trafnych decyzji ekonomicznych i finansowych. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu Pełnomocnik w Lesznie, Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu. W tym roku rozdano nagrody w trzech kategoriach: pierwsza - laureat konkursu, druga - uczeń, który najlepiej rozwiązał zadania o tematyce finansowej, trzecia - najlepszy w konkursie uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu. Sponsorami nagród dla trzech laureatów konkursu byli Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu Pełnomocnik w Lesznie oraz Urząd Miasta i Gminy Krzywiń. W tym roku te nagrody (tablety) przypadły uczniom: Krzysztofowi Musielakowi ze Święciechowy i Karolowi Nowakowi z Leszna (I i III miejsce, ZSOŚ w Lesznie) oraz Sebastianowi Jędroszkowiakowi z Wławia (II miejsce, ZSP w Krzywiniu). W kategorii zadań o tematyce finansowej najlepszym okazał się Karol Nowak, który odebrał nagrodę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Kościanie (torba podróżna). Nagrodami Banku (sprzęt sportowo-turystyczny) zostało obdarowanych jeszcze czterech innych uczniów: Sebastian Jędroszkowiak, Daniel Strugarek z Nietążkowa (ZSP w Nietążkowie), Krzysztof  Musielak, Łukasz Tomaszewski z Kłody (ZSOŚ w Lesznie). Dla najlepszego w konkursie ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu nagrodę ufundowali pracodawcy zatrudniający uczniów tej szkoły w ramach zajęć praktycznych. Ich główną nagrodą był smartfon dla Sebastiana Jędroszkowiaka. Cenne nagrody otrzymali też: Piotr Michałowicz z Kuszkowa, Mariusz Nowak z Jurkowa i Patryk Borowiak  z Żelazna.

Gośćmi konkursu byli: pani Monika Lewandowska - Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu Pełnomocnik w Lesznie, pan Jacek Nowak - Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń, pani Agnieszka Rączkiewicz - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Krzywiniu oraz pan Antoni  Nowak - Przewodniczący Rady Osiedla Krzywinia.

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczestnicy wyjechali na wycieczkę
do Opactwa Benedyktynów w Lubiniu oraz do Skansenu Filmowego „Soplicowo” w Cichowie, gdzie mogli się też posilić. Ten wyjazd możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń oraz opiece nauczycielek naszej szkoły - pań Małgorzaty Białas i Joanny Machowiak.

Nieoceniona była też pomoc uczennic klasy II az, które wykonywały czynności porządkowe oraz pomagały w przygotowaniu poczęstunku.

Dyrektor szkoły - pani Renata Kołak oraz organizatorki konkursu - panie Jolenta Drożdżyńska i Elżbieta Górna dziękują osobom i instytucjom, które finansowo wsparły organizację konkursu. Wyrażają też wdzięczność za ufundowanie nagrody specjalnej następującym pracodawcom: DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. z/s w Choryni, Krzysztof Zborowski, Hieronim Zborowski – Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „WU–ZET”w Krzywiniu, Karolina Pawlak, Paweł Pawlak – Sklep Komputerowy „Metkom” w Lesznie, Paweł Maćkowiak – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Krzywiniu, Michał Sztul – Sklep Wielobranżowy w Krzywiniu.   

                                                                                                     Organizatorki konkursu

                                                                                           Jolenta Drożdżyńska i Elżbieta Górna