Inwestycje
Opublikowano: 25 listopada 2021

Ażurowe Mikołajki w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń


Ażurowe Mikołajki w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń od września 2021 r. dzieci uczęszczają na warsztaty animacyjne, organizowane w ramach projektu czytelniczego „Ażurowe Mikołajki”. Uczestnicy poznają baśnie i wiersze, w których główną postacią jest św. Mikołaj, a następnie wykonują prace plastyczne różnymi technikami na podstawie poznanych pozycji literackich. Dzieci napisały i wysłały już listy do Gwiazdora, wykonały własnoręcznie kartki świąteczne, zrobiły choinki z piórek i portrety św. Mikołaja oraz kalendarze adwentowe.
Nie zabrakło też słodkiego akcentu, uczestnicy uczyli się jak ładnie przybrać pierniki, część oczywiście zjedli z apetytem, a resztę, pięknie zapakowaną, zabrali dla rodziców.

W dniu 6 grudnia 2021 r. o godz. 15.00 na Rynku w Krzywiniu odbędzie się spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, potem przemarsz do siedziby Biblioteki, gdzie zorganizowane zostaną m.in. wystawa prac przygotowanych przez dzieci podczas zajęć, konkursy, kiermasz książek, warsztaty wykonania kartki świątecznej i stroików oraz ozdabiania pierników i ciasteczek.

Jednocześnie zapraszamy na cykl warsztatów online, gdzie opowiadamy o św. Mikołaju i prezentujemy ekologiczne ozdoby i dekoracje świąteczne.

Udział w projekcie jest bezpłatny, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.