Opublikowano: 03 czerwca 2019

90-te urodziny Pani Antoniny


90-te urodziny Pani Antoniny

Antonina Michałowska, córka Józefa Grześkowiaka i Stanisławy z domu Rypińskiej urodziła się w Mościszkach dnia 23 maja 1929 roku. Do dziś mieszka w Mościszkach w miejscu skąd pochodzi. Należy podkreślić że Pani Antonina jest na terenie naszej Gminy żoną o najdłuższym stażu -Państwo Michałowscy w marcu obchodzili 71 rocznicę ślubu. Przypomnijmy fragment notatki, która ukazała się przed rokiem przy okazji siedemdziesiątej rocznicy zawarcia małżeństwa.

 „Pani Antonina i pan Stanisław poznali się w trudnych powojennych czasach. Mieszkali w sąsiednich wsiach: Mościszkach i Zbęchach. Poznali się podczas zabawy tanecznej. Od razu wpadli sobie w oko.
 - Kiedyś to robili potańcówki z grajkiem, nie tak jak teraz – wspomina pani Antonina. Młodzi nie zwlekali długo ze ślubem. Gdy się pobierali pani Antonina nie miała jeszcze dziewiętnastu lat. Panu Stanisław nie miał skończonych 21 lat. Ślub cywilny odbył się w Krzywiniu. 29 marca 1948, w Wielkanoc, para złożyła małżeńską przysięgę w kościele w Lubiniu. Wesele odbyło się w domu rodzinnym pani Antoniny w Mościszkach. Bawiło się na nim około trzydziestu osób. Małżonkowie zamieszkali w Mościszkach. Przejęli gospodarstwo. - Nic tutaj nie było. Mieliśmy dwanaście mórg ziemi. Wszystko sami budowaliśmy – mówi pani Antonina. Żeby utrzymać rodzinę, pan Stanisław pracował dodatkowo w lesie. Państwo Michałowscy wychowali czworo dzieci: Czesławę, Barbarę, Zuzannę i Leszka. ‘’ Obecnie Państwo Michałowscy mają 10 wnuków i 9 prawnuków.

Niestety przed kilkoma miesiącami zmarł syn Państwa Michałowskich – Leszek. Rodzina przeżywa w związku z tym trudny czas. Składamy całej rodzinie serdeczne wyrazy współczucia.

Z okazji ukończenia przez Panią Antoninę 90 lat Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Jacek Nowak odwiedził jubilatkę i w imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Gminy przekazał na jej ręce moc najlepszych życzeń; Błogosławieństwa Bożego, pogody ducha, miłości i cierpliwości. (ZM)