Inwestycje
Opublikowano: 11 września 2018

,,Puchar Krzywinia’’ dla Obornik

Zwycięzcą II Ogólnopolskiego Turnieju Piki Ręcznej Młodzików o ,,Puchar Krzywinia’’ została znakomicie zgrana i przygotowana drużyna Sparty Oborniki. W niezwykle emocjonującym finale podopieczni trenera Jana Okpisza pokonali Zagłębie Lubin 10:8. Turniej, któremu patronowali Burmistrz Krzywinia Jacek Nowak i Marek Werle, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, zorganizowano w ramach obchodów 100 – lecia piłki ręcznej w Polsce oraz setnej  rocznicy odzyskania niepodległości. W ,,małym finale’’ Forza Wrocław okazała się lepsza od Chrobrego Głogów. Drużyny z terenu powiatu kościańskiego, czyli Tęcza Kościan i Spartanie Jerka, zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce. Za najlepszego zawodnika zmagań uznano Bartosza Pruszkowskiego (Sparta Oborniki). ,,Palma pierwszeństwa’’ wśród bramkarzy przypadłą Filipowi Grzybowi (Zagłębie Lubin), natomiast po koronę strzelców sięgnął Borys Naglik (Tęcza Kościan).  Drugie miejsce w klasyfikacji snajperów zajął reprezentant Spartan Jerka – Wojtek Zaremba. (AK)