Inwestycje
Opublikowano: 18 stycznia 2017

W karty o Puchar Burmistrza

W sobotę, 7 stycznia 2017 r., w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie, rozegrany został III turniej kopa sportowego XI edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego, nad którym patronat sprawował Jacek Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Krzywin. W turnieju wzięło udział 168 zawodników w tym 5 pań. Turniej wygrał, zdobywając puchar Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń, Mirosław Kaźmierczak z Jarogniewic, który zgromadził 18 punktów dużych i 133 małych. W czołowej dziesiątce kolejne miejsca zajęli Lech Nowak z Przysieki Polskiej, Rafał Drozda z Kościana, Przemysław Górski z Kościana, Tadeusz Fabiś z Donatowa, Klemens Dudziak ze Starych Oborzysk, Marcin Jędrzejczak z Krzyżanowa, Grzegorz Ratajczak z Kurzej Góry, Mirosław Witczak z Żabna i Oskar Walenciak z Jasienia.

Klasyfikację kobiet wygrała Klaudia Wojtkowiak z Kościana wyprzedzając bardziej doświadczone zawodniczki. Dla Klaudii jest to największy sukces w krótkiej karierze „kopiarskiej” a uzyskany wynik 14 punktów dużych to jest jej „życiówką” jak sama to nazwała. Organizatorzy przygotowali nagrody dla 37-miu najlepszych zawodników. Był to jeden z najbardziej zaciętych turniejów, w którym aż sześciu czołowych zawodników zdobyło tyle samo tj. 18 dużych punków a o kolejności zajętych miejsc decydowały małe punkty.

W klasyfikacji generalnej GP po III rundach prowadzi Leszek Nowak z Przysieki Polskiej, który zgromadził 53 punkty duże i 397 małych. Kolejne miejsca zajmują : Zbigniew Basiura z Racotu, Jan Gigoń z Głuchowa, Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego, Andrzej Chumski z Kościana, Waldemar Gorynia z Katów, Tadeusz Fabiś z Donatowa, Zbigniew Ratajczak z Wolsztyna, Sebastian Skrzypczak z Krzywinia i Klemens Dudziak ze Starych Oborzysk. (GR)