Inwestycje
Opublikowano: 01 września 2015

3 x 90 lat


Pan Czesław Skorupiński

Pan Czesław Skorupiński urodził się dnia 19 lipca 1925 roku w Zbęchach jako czwarte
z siedmiorga dzieci Jana i Heleny z domu Borowskiej. Rodzice Pana Czesława zanim osiedli
w Bielewie przeprowadzali się aż siedem razy; mieszkali w Żelaźnie (trzykrotnie), w Zbęchach
i w Wieszkowie. W czasie wojny Pan Czesław pracował na majątku w Wieszkowie. W latach 1946-1947 odbywał służbę wojskową. W 1952 roku  ożenił się z Heleną Marciniak. Małżonkowie prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne, poza tym Pan Czesław pracował
w lesie jako drwal, dodatkowo trudnił się też rzeźnictwem. Przed rokiem po przeżyciu w związku małżeńskim 62 lat Pan Czesław owdowiał. Jego dorobek rodzinny to: dwie córki, troje wnuków i dwoje prawnuków. Obecnie jubilat mieszka w Bielewie z młodszą córką i jej rodziną.

Pani Anna Plewka

Pani Anna Plewka nazwisko rodowe Dienwebel urodziła się dnia 26 lipca 1925 roku w Bielewie jako przedostatnia z dziewięciorga dzieci Ludwika i Rozalii z domu Pawlak. Rodzice Pani Anny prowadzili gospodarstwo rolne na Bielewku. W roku 1945 Pani Anna wyszła za mąż za Feliksa Plewkę, który był w Bielewie nauczycielem  przez okres pięćdziesięciu trzech lat. Zaczął uczyć w roku 1945- zaraz po zakończeniu wojny. Pan Feliks zmarł przed siedmioma laty. Najbliższa rodzina Pani Anny to: córka, syn, troje wnuków i troje prawnuków. Pani Anna mieszka do dzisiaj w Bielewie. Sama prowadzi swoje gospodarstwo domowe, przygotowuje również zaprawy na zimę. W wolnych chwilach czyta (jak mówi -wszystko), rozwiązuje krzyżówki, a w telewizji ogląda ładne filmy, bajki oraz wiadomości. Nasza jubilatka bardzo nie lubi opuszczać swojego domu – najchętniej przebywa w Bielewie.

 Pani Joanna Jankowska

Pani Joanna Jankowska nazwisko rodowe Ambroża urodziła się dnia 21 sierpnia 1925 roku
w Karminie. Jej rodzice Antoni i Ludwika z domu Pawlicka mieli pięcioro dzieci. Za mąż Pani Joanna wyszła w roku 1946 za Kazimierza Jankowskiego. Po ślubie Państwo Jankowscy zamieszkali w Bieżyniu, a w 1977 roku przeprowadzili się do Jerki.  Mąż Pani Joanny był rzeźnikiem, przez całe życie pracował w kościańskich zakładach mięsnych, małżonkowie prowadzili też małe gospodarstwo rolne. Dorobek rodzinny Jubilatki to: dwie córki, pięcioro wnuków i trzech prawnuków. Obecnie Pani Jankowska mieszka w Jerce razem młodszą córką i jej rodziną. Pani Joanna żyje bardzo aktywnie: uprawia warzywa w ogródku, sporządza przetwory na zimę, prowadzi domową kuchnię. Ze względu na słaby wzrok nie może już czytać ale chętnie ogląda telewizję – głównie Wiadomości. (ZM)